Park turystyki w Brennej

W samym centrum miasteczka znajduje się Park Turystyki, który powstał kilka lat temu z inicjatywy gminy Brenna. To idealne miejsce dla całej rodziny. Znajdziemy tam m.in. plac zabaw dla najmłodszych, pole do minigolfa, a także boisko do gry w siatkówkę plażową. Liczne punkty gastronomiczne i ogródki sprawiają, że latem park tętni życiem. Głównym obiektem parku jest amfiteatr, w którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne. Warto wybrać się na hucznie obchodzoną Noc Świętojańską, aby do rana pobawić się przy regionalnej muzyce. 

Pracownia Galeria Pod Maską w Brennej

To jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych w okolicy. Wycieczka do pracowni będzie nie lada gratką nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich kreatywnych dusz. Można tam wziąć udział w warsztatach rękodzieła, bądź stworzyć coś samodzielnie z dostępnych materiałów. Jeśli ktoś nie ma zacięcia artystycznego może tam zakupić oryginalne pamiątki. 

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

Teren parku obejmuje pasmo Beskidu Śląskiego z takimi szczytami jak Barania Góra, Czantoria i Skrzyczne. Zalesione łagodne wzniesienia sprzyjają górskim wędrówkom. To tutaj zaczyna się Główny Szlak Beskidzki, który jest najdłuższym szlakiem górskim w Polsce. Miłośnicy odkrywania jaskiń odnajdą się w rezerwacie przyrody Kuźnia, który chroni jaskinie fliszowe, w tym znaną Jaskinię Lodową. Wisła i Szczyrk to najpopularniejsze ośrodki narciarskie i turystyczne w okolicy, które przyciągają turystów przez cały rok.

Przystanie wodne

Okolice Brennej sprzyjają także uprawianiu sportów wodnych. Znajdziecie tu dwie przystanie wodne – w Dolinie Hołcyny i w Leśnicy. Można tam wypożyczyć kajaki, bądź rowerki wodne i spędzić aktywnie czas. W pobliżu przystani znajdują się punkty gastronomiczne oraz pole namiotowe.